Първият ми улей (заготовка)

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот yavor_penev » 24 Юни 2015, 20:38

admin написа:
yavor_penev написа: Намери си от плот и зеленчук една касетка с подходящ размер и на едната част си мий директно в нея матриала

Касетка от ягоди :ff2:

да с ниските бордове...меташ 3 лопати, миеш ...меташ, миеш
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот haifisch » 24 Юни 2015, 20:59

yavor_penev написа:да с ниските бордове...меташ 3 лопати, миеш ...меташ, миеш

И оставаш без кръст. Аз бях избрал вариант с две корита и толкова сита. Мятам във всяко лопата или две и след това мия. Но най добре е да работят двама. Единия с лопатата, втория седнал на столче и държи ситото. А ако се включи и трети, който да пуска материала по улея се получава производителност сравнима с драга. :59:
Не бъркай личността ми с поведението ми. Личността ми е това, което съм аз, а поведението ми зависи от това кой си ти.
Аватар
haifisch
 
Мнения: 209
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 10:59
Местоположение: Бургас

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот yavor_penev » 24 Юни 2015, 21:04

haifisch написа:
yavor_penev написа:да с ниските бордове...меташ 3 лопати, миеш ...меташ, миеш

И оставаш без кръст. Аз бях избрал вариант с две корита и толкова сита. Мятам във всяко лопата или две и след това мия. Но най добре е да работят двама. Единия с лопатата, втория седнал на столче и държи ситото. А ако се включи и трети, който да пуска материала по улея се получава производителност сравнима с драга. :59:

да това споменах на Иво че с жената преди години га и беше интересно бяхме така . на поточна линия с 2 баки аз пълня а тя пуска на улея и ги събира от огледалото. Така до 26 баки съм стигал и на следващия ден робокоп :cb8:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот haifisch » 24 Юни 2015, 21:09

yavor_penev написа:да това споменах на Иво че с жената преди години га и беше интересно бяхме така . на поточна линия с 2 баки аз пълня а тя пуска на улея и ги събира от огледалото. Така да 26 баки съм стигал и на следващия ден робокоп :cb8:

Реално погледнато бригада с улей е мобилна и производителна за сметка на бригада с драга. Но както и да го погледнеш болките в кръста са гарантирани.
П.П. Ти в коя тема описа начина на работа на улей? Че не видях? :a5:
Не бъркай личността ми с поведението ми. Личността ми е това, което съм аз, а поведението ми зависи от това кой си ти.
Аватар
haifisch
 
Мнения: 209
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 10:59
Местоположение: Бургас

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот yavor_penev » 24 Юни 2015, 21:19

у чата :3c1: :dash:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот любо » 24 Юни 2015, 21:25

haifisch написа:
yavor_penev написа:да с ниските бордове...меташ 3 лопати, миеш ...меташ, миеш

И оставаш без кръст. Аз бях избрал вариант с две корита и толкова сита. Мятам във всяко лопата или две и след това мия. Но най добре е да работят двама. Единия с лопатата, втория седнал на столче и държи ситото. А ако се включи и трети, който да пуска материала по улея се получава производителност сравнима с драга. :59:

А аз искам да промия концентрата :devil:
Аватар
любо
Администратор
 
Мнения: 1281
Регистриран на: 29 Юни 2014, 21:41
Местоположение: дървен шоп

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот Ivo_Ruse » 25 Юни 2015, 12:40

колеги, ако някой разполага с някаква такава стелка на квадратчета пишете ми едно лично съобщение с телефон за връзка да се разберем за цената и да ми я пусне по еконт
Ivo_Ruse
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Юни 2015, 09:15
Местоположение: Русе

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот alto » 25 Юни 2015, 22:00

Темата се е променила много от вчера,но да си кажа 1-во залагам на рифел в москвичовата остава много излишен материал-мое мнение.2-ро 1 метър улей е много и ще е в тежест.Препоръчвам ти да вземеш 60-те сънтиметра сложи му уширение за ускорение на водата и къде да пускаш материала и това е ето и клипче -улей размери 60 на 23 см рифел резултатът е от около 3-4 часа 0,43
alto
 
Мнения: 64
Регистриран на: 03 Юли 2014, 07:09
Местоположение: Варна

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот yavor_penev » 26 Юни 2015, 06:27

Това че има толкова златинки в края на улея и то видимо добри нещо не ме кефи :a5:
Вятъра свири в суха тръстика, завет ми правят бутилки с мастика.
Аватар
yavor_penev
 
Мнения: 1323
Регистриран на: 28 Юни 2014, 11:55

Re: Първият ми улей (заготовка)

Мнениеот alto » 26 Юни 2015, 06:50

Не вярвам някой да го кефи Явка в това число съм и аз но ако видиш,че заминават надолу най лесно да го вдигнеш разтовариш и отново да бачкаш процедурата я знаеш колко време отнема
alto
 
Мнения: 64
Регистриран на: 03 Юли 2014, 07:09
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Направи си сам

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron
BGtop